Kurt Vonnegut „Õnne sünnipäevaks, Wanda June!"

2004/2005

Vaata treilerit siit

Vaata fotogaleriid siit

Kas mehelikkus tähendab jõulist otsustavust või malbet leppimist, füüsilist vägivalda või lillelapselikku sõjavihkamist? Mismoodi mõtleb massimõrvar? Mida tunneb poeg, kelle kangelasest isa osutub olema hoopis keegi muu? Milline elueesmärk on mehel, kelle kallim vara on tolmuimeja? Kas naised ihkavad rohkem all või peal olla (alla anda või peale käia)? Kas armastus ongi surm ja kui, siis mis tuleb pärast seda?

See on vaid murdosa küsimustest, mis lavastuse nägijatele ja tegijatele pähe on karanud. Vägivalla ja agressiivsuse ning leebuse ja loiduse vahelt seda õiget rada otsiv Vonnegut paneb näitlejaid üha keerulisematesse olukordadesse ja raskete valikute ette, väänab sookra ja võtab tükkideks, andes publikule seejuures ainulaadse võimaluse teada saada, millest mõtleb massimõrvar ja kuidas tunneb end naine, kelle mees on olnud kaheksa aastat kadunud.

Lavastuse osatäitjad on Hanna Allsaar (Penelope Ryan), Marko Kiisa (Harold Ryan), Lauri Vasko (Norbert Woodly), Tõnu Einasto või Eero Lode (Herb Shuttle), Kaspar Kaarlep (Paul Ryan), Anti Roots (Loosleaf Harper), Andres Aav või Siim Seglin (Siegfried von Königswald), Rahel Otsa (Wanda June), Annika Tammik (Mildred) ning Merilin Truuväärt.

  • Kurt Vonneguti näitemängu on lavastanud trupi juhtfiguur Tamur Tohver.
  • "Õnne sünnipäevaks, Wanda June" esietendus 3. mail 2005 Tallinnas Glehni lossis.
  • Etendused toodi lavale koostöös TTÜ ja Mustamäe Linnaosa Valitsusega.
2004-05-03

Liitu uudiskirjaga