T-Teatrist

Kunagi ennevanasti, miljoneid aastaid tagasi, siis kui dinosaurused ja moskiitod veel maailma valitsesid, umbes aasta 2001 detsembris sai kokku Tallinna Tehnikaülikoolis kamp noori inimesi. Kellest kasvas välja omapärane ja ainulaadne elu-teater.

Meid on kokku pandud väga erinevatest kultuurikeskkondadest pärit inimestest. Meid ühendab ainult üks: meil kõigil on teatri Pisik veres. Meie missiooniks on teatri tegemine. (me tahaks seda väga uskuda). Aga tegelikult võib igaühel olla ka mingi muu pisike motiivikene, miks ta siin on ja miks ta seda teatrit teeb. Eks me kõik taha leiba ja seda teist asja. Ja kui seda teist asja mujalt ei saa kyllalt, või pole mahti mujalt otsida, siis kõige kindlam viis on ise teha (ise tehtud, hästi tehtud). Mõned friigid meie hulgas käivad koos ka ainult sellepärast, et end teatri teemal harida… (päriselt kah, nad ütlevad et siin on see pedagoogiline maik juures ja see on hea ning sellest on igal pool kasu).

Tegelikult ongi see kõik, mida me teeme, natuke õpetlik! Ammutame võõraid elukogemusi aegadest ja ühiskondadest, mida me kaugelt kaikaga puutunudki pole (rääkimata siis oma silmaga nägemisest).

Kokkuvõtteks võiksite etendust vaadata. See ehk annab kõige parema ülevaate sellest, mille nimel me tegutsenud oleme (siinkohal on sõnas ‘ülevaate’ rõhk esimesel poolel, sest etendus saab olla vaid jäämäe veepealne osa. Et tegelikult mõista kõike mida me teeme, peaks seda nägema, ning mitte ainult proovis, vaid ka argielus. Sest lisaks kõigele muule oleme ju nüüd ka paraleelselt tudengiteatri näitlejad).